اقامت آلمان

موضوعات


صفحات

مبدل فیبر نوری مدیریتی گیگ Media Converter

مبدل فیبر نوری دستگاهی است که بستر انتقال را از فیبرنوری تغییر داده و به اترنت یا الکتریکال تبدیل می کند. بهمین جهت به آن مبدل فیبر می گویند. این در حالی است که نام دقیق و علمی این دستگاه، مبدل بستر یا مدیا کانورتر (Media Converter) می باشد.

انواع مدیاکانورتر در صنعت مخابرات وجود دارند، از جمله می توان به مبدل های ایوان E1 به اترنت، TDM over IP، مبدل های با پهنای باند گیگا اترنت و ماژول های فیبرنوری SFP گیگ، مبدلهای فیبرنوری فست اترنت، دو پورت، چهار پورت، هشت پورت، مبدل فیبر نوری مدیریتی و غیر مدیریتی و...

 

مبدل فیبر نوری مدیریتی

مبدلهای فیبر مدیریتی، دستگاه هایی هستند که می توان آنها را کانفیگ کرد. تنظیمات دستگاه ها را با روش های مختلف می توان وارد کرد:

  • CLI یا تلنت، روشی است که دستورات بصورت کد وارد می شوند
  • NMS نرم افزاری است که روی ویندوز نصب می شود و به دستگاه متصل شده (از طریق کابل کنسول یا کابل شبکه) و دستگاه را بصورت دیداری ویرایش می کند.
  • SNMP کانفیگ تحت وب است، بدین صورت که دستگاه دارای آی پی IP بوده و شما آدرس آیپی را در مرورگر (گوگل کروم یا فایرفاکس) وارد کرده و وارد محیط تنظیمات دستگاه می شوید.
  • Remote ریموت قابلیتی است که برخی دستگاه های مخابراتی دارند و می توان از طریق یک دستگاه، دستگاه های دیگر که متصل به آن هستند را کانفیگ کرد

جهت اتصال به دستگاه، معمولا از کابل شبکه یا کابل کنسول (کابل سیسکو) استفاده می شود، ولی دستگاه های مدیا کانورتری وجود دارند که قابل اتصال از طریق وای فای نیز می باشند.
درباره نویسنده:

divaneh

مبدل فیبرنوری نئومارکت


توجه:

سایت دایرکتوری مقالات، متعلق به شماست. مطالب موجود در سایت، توسط کاربران نوشته می شوند، و توسط تیم ادیتور سایت بررسی و سپس منتشر می شوند. شما می توانید با چاپ مقاله در این سایت، بطور رایگان مقاله خود را در اختیار مخاطبان خود قرار داده و حتی برای سایت خود بک لینک رایگان بگیرید.


نظرات


No comments yet! Be the first:

Your Responseپربازدید ترین ها