اقامت آلمان

موضوعات


صفحات

فیبر نوری

فیبر نوری یکی از انتقال داده ها با سرعت بالا است. فیبر نوری در موارد مختلف از جمله شبکه های تلفن در مناطق شهری و بین شهری، شبکه های کامپیوتری و اینترنت استفاده شده است. فیبر نوری رشته از الیاف شیشه ای که هر فیبر است ضخامت یک تار موی انسان، و آنها مورد استفاده برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی با استفاده از فیبرنوری استفاده و عملکرد پیش گفتار فیبر نوری چیست یکی از با سرعت بالا انتقال داده ها.

فیبر نوری در موارد مختلف از جمله شبکه های تلفن در مناطق شهری و بین شهری، شبکه های کامپیوتری و اینترنت استفاده شده است. رشته فیبر نوری از الیاف شیشه ای که هر فیبر است ضخامت یک تار موی انسان و استفاده از آنها برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی است.

فیبر نوری اصولا، یک سری از الیاف شیشه ای بسیار نازک با قطر هر یک از الیاف مانند قطر یک تار موی انسان است. فیبرهای نوری در کویل کابل سازماندهی و ایجاد کنید. فیبر نوری برای انتقال سیگنال نور در مسافت های طولانی استفاده می شود.مزایای فیبر نوری در مقایسه با سیم مسی دارای مزایای زیر است: ارزان تر است. هزینه چندین کیلومتر از کابل های نوری کمتر از سیم های مسی است. · نازک تر است. قطر فیبرهای نوری بسیار کمتر از سیم مسی است. ظرفیت بالا. پهنای باند فیبر نوری برای انتقال داده ها بسیار بیشتر از سیم مسی. · میرایی پایین. تضعیف سیگنال در فیبر نوری بسیار کمتر از سیم مسی. · سیگنال های نوری. برخلاف سیگنال های الکتریکی در سیم های مسی، سیگنال های نوری در یک فیبر تاثیر بر فیبر دیگر داشته باشد. · مصرف برق پایین. با توجه به سیگنال های ضعیف در فیبر نوری کمتر، بنابراین شما می توانید فرستنده با کم به فرستنده الکتریکی با ولتاژ بالا استفاده می شود قدرت، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. · سیگنال های دیجیتال. فیبر نوری مناسب برای انتقال اطلاعات دیجیتال است. · غیر قابل اشتعال. با توجه به کمبود برق، این است که امکان آتش سوزی وجود دارد. · سبک وزن است. وزن یک کابل فیبر نوری است، بطور قابل توجهی کمتر از کابل مسی (برای مقایسه) است. · انعطاف پذیر. با توجه به فیبر نوری انعطاف پذیر و توانایی ارسال و نور از آنها را دریافت، به مناسبت های مختلف مانند دوربین های دیجیتال با برنامه های کاربردی خاص مانند تصویربرداری پزشکی، لوله کشی، و غیره با توجه به مزایای بسیاری از مسابقات رکورد فیبر نوری امروزه این، نوع کابل مورد استفاده در موارد متفاوت است. در مقیاس بزرگ ترین شبکه های کامپیوتری از راه دور و یا ارتباط از راه دور فیبر نوری نشان

بخش های فیبر نوری

یک فیبر نوری از سه بخش مختلف تشکیل شده است:هسته (هسته) هسته نازک شیشهای در مرکز سیگنال های فیبر نوری روکش فلزی آن را در اطراف خارج از فیبر که هسته را احاطه کرده و هسته ساخته شده است برگشت حرکت می کند.بافر بافر پوشش رویه فیبر روکش پلاستیکی که در برابر رطوبت و دیگر آسیب پذیر آن است محافظت می کند.انواع فیبر نوری و هزاران نفر از فیبرهای نوری و کابل فیبر نوری است در خوشه به ایجاد سازمان یافته است. هر یک از کویل فیبر نوری توسط یک روکش با نام ژاکت محافظت می شود. الیاف نوری در دو دسته ارائه شده: تک حالت فیبر (تنها حالت) مورد استفاده برای ارسال یک سیگنال در فیبر، مانند: تلفنفیبر چند حالته چند حالت برای انتقال سیگنال های متعدد در یک فیبر استفاده می شود (مانند شبکه های کامپیوتری) تک حالت فیبر نوری دارای یک هسته کوچک (تقریبا "9 میکرون قطر) و می تواند نور لیزر مادون قرمز (با طول موج 1300 1550 نانومتر) مورد نیاز را منتقل کنند. فیبرهای چند حالته دارای هسته بزرگتر (در مورد "5/62 میکرون قطر) و می توانید از طریق LED انتقال قرمز است ارسال نور در فیبر نوریفرض کنید، ما با استفاده از یک چراغ قوه به طور مستقیم از لابی و روشن است. در نوبه خود همان زمان بر روی چراغ قوه، نور در امتداد راهرو تابش و روشن خواهد شد. با توجه به عدم خم یا پیچ و تاب در راهرو در نور چراغ قوه بدون مشکل و چراغ قوه می تواند (بسته به نوع) تبدیل وسیعی هدف وجود دارد. اگر عبارت فوق است خم شده و یا پیچ و تاب، ما با مشکل برخورد خواهد کرد؟ در این مورد شما می توانید یک آینه در پیچ راهرو به علت بازتابی از زاویه نفوذ استفاده کنید اگر عبارت فوق یک پیچ بزرگ است، چه کاری انجام دهید؟

 

در این مورد کل مسیر از دیوار راهرو، آینه باید استفاده شود. از یک نقطه روشن شده توسط چراغ قوه (با یک زاویه خاص) به حرکت می کند را به دیگری (جهش، و در امتداد راهرو ادامه خواهد داد). عملیات شبیه به آنچه که در فیبر نوری انجام می شود.فناوری (تکنولوژی) فیبر Nvrynvr، کابل فیبر نوری از طریق هسته (راهرو به عنوان نمونه) و توسط جهش مستمر با توجه به سطح اندود (روکش فلزی) (شبیه به مثال دیوارهای شیشه ای داده شده) حرکت می کند. (مجموع انعکاس داخلی). از آنجا که سطح اندود، هسته قادر به جذب نور است، نور قادر به حرکت در مسافت های طولانی است. برخی از سیگنال های نوری به دلیل خلوص شیشه ای در دسترس، ممکن است تضعیف در هسته. تضعیف سیگنال نوری به درجه خلوص شیشه و طول موج انتقال نور. (به عنوان مثال "طول موج 850 نانومتر بین 60 و 75 درصد در هر کیلومتر، طول موج 1300 نانومتر بین 50 تا 60 درصد در هر کیلومتر، طول 1550 موج نانومتر بیش از 50 درصد در هر کیلومتر از فیبر سیستم رله که چگونه با استفاده از سیستم های مخابراتی فیبر نوری ، ما یک مثال از یک فیلم سینمایی و یا مستند در مورد جنگ جهانی دوم به دنبال خواهد داشت. در این فیلم، دو کشتی نیروی دریایی که در حال حرکت در سطح دریا، نیاز به ایجاد ارتباط با یکدیگر در یک کاملا "و طوفان بسیار مهم هستند.

یکی از از این کشتی برای ارسال پیام به حامل پیام دارد کاپیتان دیگر حامل برای یک ملوان در هیئت مدیره کشتی مستقر است، ارسال شده است. ملوان پیام بالا به مجموعه ای از کد مورس (نقطه و فاصله) ترجمه می شده است. ملوان پس از آن نظر با استفاده از کانون توجه برای ارسال یک پیام به حامل یکی دیگر از عمل ملوان بر روی عرشه کشتی دوم، شما می توانید کد مورس را ببینید. ملوان بالا رفت کد در یک زبان خاص (مثلا "انگلیسی) تبدیل ذکر و آنها را به کاپیتان کشتی می فرستد. فرض کنید دو فوق العاده -carriers از یکدیگر بسیار (هزاران مایل) و برای برقراری ارتباط بین آنها یک ارتباط از راه دور بر اساس فیبر نوری-Sytstm استفاده می شود.سیستم رله فیبر نوری از عناصر زیر تشکیل شده است: فرستنده. مسئول تولید سیگنال های نوری سیگنال های نوری در یک مسافت مدیریت مسئول .فیبرنوری نوری رمزگذاری شده است. به منظور تقویت سیگنال های نوری در مسافت های طولانی استفاده می شود. · گیرنده نوری. سیگنال های نوری را دریافت و رمزگشایی. در هر یک از عناصر فوق، ما به بررسی ادامه خواهد داد.فرستنده ، مانند ملوان در عرشه کشتی فرستنده است. فرستنده سیگنال های نوری را دریافت و دستگاه نوری را به روشن و خاموش کردن در دنباله مناسب (حرکت منسجم) مسیر. فرستنده، از لحاظ فیزیکی در مجاورت فیبر نوری قرار دارد و ممکن است یک لنز برای تمرکز نور در فیبر داشته باشد. لیزر قدرت بسیار بیشتر از LED است. قیمت آنها در مقایسه با LED بسیار بالاتر است. شایع ترین نوری سیگنال با طول موج 850 نانومتر، 1300 نانومتر و 1550 نانومتر.

بازیابی (تقویت کننده) در حال حاضر 'ذکر شد، برخی از سیگنال های در مواردی که انتقال از راه دور (بیش از یک کیلومتر) و یا مواد خالص برای ساخت شیشه ای فیبر نوری استفاده می شود، تضعیف و مرگ است. در چنین مواردی، به منظور افزایش (افزایش) سیگنال های نوری تضعیف شده از یک یا چندین "تقویت کننده نوری" استفاده شده است. تقویت کننده نوری از فیبرهای نوری با پوشش های ویژه (دوپینگ) تشکیل شده است. بخش دوپینگ با استفاده از یک لیزر پمپ می گردد. هنگامی که سیگنال ضعیف به پوشش دوپینگ، انرژی لیزر باعث می شود که نتیجه مولکول های دوپینگ شده، به لیزر تبدیل شده است. مولکول های دوپینگ همچنان به علت بازتاب یک سیگنال نوری جدید و قوی تر با ویژگی های سیگنال ورودی تضعیف شده، خواهند بود. (لیزر تقویت کننده) گیرنده گیرنده، مانند ملوان بر روی عرشه کشتی گیرنده پیام است. این دستگاه می تواند سیگنال های نوری دیجیتال و سپس رمز گشایی، سیگنال های الکتریکی را به کاربران دیگر (کامپیوتر، تلفن، و غیره) می فرستد دریافت خواهید کرد. گیرنده برای تشخیص نور از یک "فتوسل" و یا "فتودیود" استفاده شده است.
درباره نویسنده:

divaneh

http://neomarket.ir/optical-fiber


توجه:

سایت دایرکتوری مقالات، متعلق به شماست. مطالب موجود در سایت، توسط کاربران نوشته می شوند، و توسط تیم ادیتور سایت بررسی و سپس منتشر می شوند. شما می توانید با چاپ مقاله در این سایت، بطور رایگان مقاله خود را در اختیار مخاطبان خود قرار داده و حتی برای سایت خود بک لینک رایگان بگیرید.


نظرات