اقامت آلمان

موضوعات


صفحات

SDH چیست؟

در این مقاله، با ساختار SDH آشنا می شویم.

مالتی پلکسینگ دیجیتال سینکرنوس SDH – Synchronous Digital Hierarchy مانند PDH بر اساس یک شاخه بندی مکرر پیوسته می باشد. با فریم های با طول ثابت که ساخته شده اند تا کانال های ترافیک ایزوکرونوس را حمل کنند.SDH را به شکلی طراحی کرده اند که با شبکه های PDH موجود بتواند شبکه پردازی کند.

توسعه دهندگان SDH همچنین ضعف های PDH را تصحیح کرده اند. از آنجا که SDH سنکرون است، آن امکان مالتی پلکسینگ و دیمالتی پلکسینگ مرحله ای را ممکن می سازد. المان های شبکه SDH:

المان پایانه خط

اینها دستگاه های پایانی می باشند جایی که کانال های سرعت پایین تر از شبکه SDH وارد و خارج می شوند. اینها را دستگاه های “سطح مسیر” نیز می نامند.

اتصال کراس کانکت

این دستگاه ها در سطح STM کراس کانکت می شوند تا پایین به سوی استریم های E1 تکی. پس یک استریم E1 روی ترانک STM را می توان با یک ترانک STM دیگر کراس کانکت کرد.

مولد

دستگاهی است که سیگنال را بازتولید می کند.

مالتی پلکسر حذف و اضافه

ماتی پلکس حذف و اضافه توانایی شکستن و اضافه کردن کانال های کم سرعت را در یک استریم STM دارند.

 

تنظیمات شبکه SDH

ساده ترین کانفیگ شبکه، یک شبکۀ نقطه به نقطه است. اگر ما یک ماکس حذف و اضافه را وارد شبکه کنیم، یک کانفیگ پوینت تو مالتی پوینت را خواهیم داشت. یک معماری شبکه مش اتصال کراس کانکت برای متمرکز کردن ترافیک در سایت مرکزی استفاده می کند. محبوب ترین آرایش شبکه، معماری حلقه است. اگر یک فیبر نوری قطع شود یا یک ماکس حذف و اضافه از کار بیافتد، مالتی پلکسر ها توانایی این را دارند که شبکه را ترمیم کنند.
درباره نویسنده:

divaneh

neomarket.ir


توجه:

سایت دایرکتوری مقالات، متعلق به شماست. مطالب موجود در سایت، توسط کاربران نوشته می شوند، و توسط تیم ادیتور سایت بررسی و سپس منتشر می شوند. شما می توانید با چاپ مقاله در این سایت، بطور رایگان مقاله خود را در اختیار مخاطبان خود قرار داده و حتی برای سایت خود بک لینک رایگان بگیرید.


نظرات